557(81) Ally Condie „Parinktieji“

557(81) Ally Condie „Parinktieji“

Ally Condie „Parinktieji“

Mano įvertinimas: 2/3 (1 – ne kažką, 2 – gera, tikrai nesigailiu, kad skaičiau, 3 – super, prikaustė, paliko įspūdį, rekomenduoju abejojantiems).

Mano komentarai: Skaitydama šią knygą nuolatos galvojau apie kitą. O ta kita yra „Bado žaidynės“. Visokios ten mistinių būtybių meilės vis verčia prisiminti „Saulėlydį“, o čia va žaidynės prieš akis. Knygos turi panašumų.

„Parinktųjų“ veiksmas vyksta ateityje. Mūsų civilizacija, aišku, kaip gi kitaip, yra žlugusi, o jos vietoje Bendruomenė sukūrė kitą pasaulį. Labai tokį keistą, neišdavinėsiu detalių. Kol kas dar nežinia kas ta Bendruomenė, o pasakojimas vyksta 17-metės Kasijos lūpomis ir prasideda Parinkimo dieną. Parenkama pora su kuria susilaukę 21 metų žmonės susituokia ir ilgai bei laimingai gyvena. Ilgai bei laimingai, nes poros parenkamos tikimybių skaičiavimo būdu. Didžiausia tikimybė, kad jis/ji tau patiks, kad turėsit sveikus vaikus, gyvensit gražiai ir laimingai. Bendruomenė viską žino, viską kaupią, viską užrašinėja ir net seka sapnus.

Ten visi turi savo darbus, laisvalaikis tik toks koks nustatyta, valgyti atvežta, nieko nereikia gaminti. Bendruomenės teigimu tai yra tam, kad būtų paprasčiau gyventi. Virėjas atsakingas už maistą ir jam nereikia sukti galvos dėl programavimo, programuotojui nereikia sukti galvos dėl maisto gamybos.  Tobulas pasaulėlis, nors kuo toliau tuo aiškiau, kad yra ir atskalūnų, maištininkų, o už Bendruomenės sienos vyksta karas. Funkcijos išskaidytos todėl, kad ne duok dieve kas išmoks pasigaminti maisto pats ir pradės maištauti.

Taigi, Kasija įsimyli ne tą, kuris yra Parinktasis, nors truputį myli ir Parinktąjį (o čia vėl tie panašumai su „Bado žaidynėm“). Jos mylimasis yra Nuokrypis, kuriam iš viso neleidžiama turėti poros. Ir tada viskas prasideda. Tai yra baigiasi pirma knyga. Cha cha.

Ko man trūko? Žaidynių. Arba kokios kitos atrakcijos. Kažko tokio… Kol kas pirmoje knygoje vien tik užuominos.

Dar žiūrių jei knygų kainos kažkiek skiriasi skirtingose vietose, tai elektroninių gi visai vienodos. O kadangi nėra konkurencijos, tai kaip ir jokio skirtumo, tai kitą kartą paliksiu tik vieną nuorodą lentelėje. Dar neapsisprendžiau tik kurio knygyno :)

OficialiaiTolimame mūsų planetos kampelyje yra šalis, kurios vidaus sistema veikia nepriekaištingai: gyventojai puikiai sutaria, gyvena laimingai ir gerai, niekam nieko netrūksta. Būdami septyniolikos jaunuoliai dalyvauja poravimo puotoje – savo Parinkimo pokylyje – ir sužino, kas taps antrąja puse sulaukus pilnametystės – dvidešimt vienerių. Sistema gali nuspręsti, kiek kuri pora turės palikuonių ar išvis neturės. Be to, visi iš anksto žino, kad sulaukę aštuoniasdešimties iškeliaus į dausas, ir turi pakankamai laiko nugyventi gražiai, prasmingai. Vis dėlto ir tobuloje tvarkoje pasitaiko klaidų, atsiranda maištautojų, tokių dalykų, kuriuos būtina ištrinti…

Puslapių skaičius: 328
Knyga iš bibliotekos
Perskaityta 2013 07 13

 [table id=68 /]

1Kainos surinktos 2012 07 15
2Siuntimo kaina = kaina už vienos knygos pristatymą Lietuvoje/į Lietuvą, renkantis pigiausią siūlomą siuntimo būdą.
3Bendra knygos ir pristatymo kaina perkant tik vieną šią knygą.
4Kaina versta į litus pagal valiutos.lt nurodomą kursą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.